Kemalpasa Caddesi, 7405. Sk. No 24 Bornova - İZMİR
Pazartesi - Cuma 08:00-18:00
0532 169 4996

Cephe Giydirme Sistemleri

Emek Metal > Cephe Giydirme Sistemleri

Giydirme Cephe Sistemleri

Modern mimaride cephelerde de kullanılan ve yapı kabuğu olarak tasarlanan giydirme cephe sistemlerinde, taş, cam, kompozit ya da metal levhalar gibi malzemeler kullanılır. Giydirme cephe kısaca, modern mimari çizgileri içeren, prestij binaların yapımında tercih edilen, çeşitli tasarımlar ile uygulamaya geçirilen mühendislik, yapım ve montaj sistemi olarak tanımlanabilir.

Giydirme cepheler, mimar ve mühendislerin prestij ve yüksek yapılar gibi özel uzmanlık isteyen ve standart tasarımlardan ve detaylardan bu özelliği ile ayrılan, modern yapı tekniklerinin kullanıldığı, bilgi ve deneyimin ön plana çıktığı sistemleridir. Giydirme cephelerin tercih edilmesinde çeşitli faktörler rol oynar. Fonksiyonel, estetik ve hafif olmalarının yanı sıra güneş ışınları, yağmur, gürültü ve diğer çevresel zararlardan korunması, olası şekil hatalarını gidermesi, renk ve doku bozukluğu gibi estetik kusurların bulunmayışı, yalıtım ile enerji tasarrufu sağlaması gibi çeşitli faydalara sahiptir.

Giydirme Cephe çeşitleri

Cephe sistemleri kullanılan kaplamanın cinsine ve ağırlığına göre ağır asma ve hafif asma olarak ikiye ayrılır. Panel ağırlığı 100 kg/m2’den büyük olan sistemlere ağır asma, 100 kg/m2’den küçük panellerin kullanıldığı sistemlere ise hafif asma adı verilir. Cephe sistemleri ağırlığın dışında kaplamanın çeşidine göre de sınıflandırmaya tabi tutulur. Çeşidine göre kaplama sistemleri yediye ayrılır. Bunlar; kapaklı cephe sistemleri, strüktürel silikon cephe sistemleri, panel cephe sistemleri, transparan cephe sistemleri, ışıklık (skylight) sistemleri, kompozit panel cephe sistemleri ve doğrama cephe sistemleridir.

Şimdi Modernleşmenin tam zamanı!
Modern görünüm.
Estetik.
Isı, ses ve su izolasyonu.
Emek Metal Cephe Giydirme Sistemleri.

Hemen Teklif alın.

İletişim numaranızı yazın
Geri dönüşümüz için geçerli bir e posta adresi yazınız.
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek veya bize e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın. info@emekmetal.com

× Hızlı Destek için buradayız!